Az idén már hatvan esztendeje annak, amikor egy fiatal, még csak a húszas éveiben járó házaspár érkezett Marcaliba, két apró gyerekkel. A férfi ősztől a település egyetlen, nagy létszámú általános iskolájának lesz az igazgatója, az asszonyka meg óvónőként fog dolgozni a frissen elkészült szép új intézményben. / A „Parkiban”, ami küllemével sehogy se tudta belopni magát a lakosság szívébe, egyszerűen csak istállónak hívták ... / Nem sejtik, hogy ez a számukra idegen, ismeretlen helység végleges otthonukká válik majd, ahol a család nemzedékeken keresztül áll a város szolgálatában.
Marcali Napló
Ahogy beköszöntött a nyár, kicsit felszabadulhattunk. Megvalósulhattak az elmaradt rendezvények, programok. Igaz, eleinte az ezeken való részvétel védettségi igazolványhoz volt kötve, ezért gyakorlati okokból a fürdőbe szervezték őket. Ilyen volt többek között a Fröccs és háziszörp fesztivál, amelynek keretében főzőverseny s koncertek voltak. Újra felléphettek művészeti egyesületeink is, így pl. a Baglas Néptánc Egyesület, a Marcali Bajtársi Dalárda, s tehették színesebbé a városrészi találkozókat, családi napokat (Boronka, Horvátkút, Gyótapuszta), kulturális rendezvényeket.
Sorozatunkban a városban évtizedek óta sikeresen működő családi vállalkozásokat szeretnénk bemutatni. Nem csak az üzleti tevékenységüket, hanem a mögöttük rejlő embereket is. Bizonyára sokan emlékszünk a város központjában lévő fényképészetre, hisz a digitális világ előtti időkben még ott hívattuk elő a fotóinkat, vagy ott készültek az igazolványképeink. Horváth Lászlóné (Szentes Magdolna) ott volt tanuló s nyugdíjba vonulásáig az üzletben dolgozott. Fia, Krisztián pedig követte őt a szakmában.
A Marcali Mentők Közalapítvány jubileumi rendezvényét óriási érdeklődés övezte augusztus 14-én. A megnyitón Győrfi Pál, a mentők kommunikációs és PR vezetője emlékplakettet adott át a Marcali Mentőállomás dolgozóinak. Az egész napos rendezvényen színes kulturális, gasztronómiai és gyermek programok voltak.