Hagyományteremtő szándékkal szervezte meg Dr. Mitache András osztályvezető főorvos a Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház Dr. Szaplonczay Manó Integrált Kórházegységének dolgozói számára május 26-án a programot.
Marcali Napló
Más településekhez hasonlóan, Marcaliban is sok idős ember problémája, hogy öregségére magára maradt az otthonában. Akármilyen odaadó szeretettel is veszik körül őket a gyerekek, messze vannak, rég kirepültek már a családi fészekből.
Előre leszervezett iskolai csoportok és spontán érdeklődők is bekapcsolódhattak abba az érdekes és különleges programba, ami június elején zajlott a Künzelsau téren és környékén két napon keresztül.
„Az, hogy az iskola – és benne a tanár – milyen volt, csak jó 10 évvel az iskola elvégzése után kezd kiderülni.” (Németh László)
A Kossuth- és József Attila-díjas író, Lengyel József – aki elsőként adott hírt magyar nyelven a szovjet kényszermunkatáborokról – 1896. augusztus 4-én született Marcaliban. Apja, Lengyel Pál (1863-1913) gabona- és borkereskedő, édesanyja, Vitmann Janka (1872-1945) volt.
- Tagozatos iskola, különórák, szereplések, több órás gyaloglások mellett mire jutott még idő, mit tudott kínálni a korabeli Marcali egy kisfiúnak?