Projekt címe: Központi konyha korszerűsítése
Projekt azonosító száma: TOP-1.1.3-15-SO1-2016-00002
Kedvezményezett neve: Marcali Város Önkormányzata
Szerződött támogatás összege: 198.411.330 Ft
Támogatás mértéke: 100%
Projekt tényleges fizikai befejezése: 2019.06.20.
A projekt tartalmának bemutatása:
A projekt közvetlen célja az önkormányzati közétkeztetési feladatokat ellátó központi konyha hosszú távú és gazdaságos működési feltételeinek megteremtése. A közvetlen cél elérése érdekében a beruházás keretében a helyi alapanyagokra alapozott infrastruktúra és eszközfejlesztést tervezünk végrehajtani. A közvetlen cél megvalósítása a projekt esetében rövidtávon munkahely teremtő beruházás, a hosszú távon fenntartható és gazdaságos működés pedig munkahely megtartó, azaz hozzájárul a teljes foglalkoztatásra és a munkaalapú társadalomra vonatkozó nemzeti célkitűzés megvalósításához. A konyha fejlesztésénél a cél a hatékonyság növelése és a beszerzések optimalizálása. A költséghatékonyság növelése mellett a helyi igényekhez alkalmazkodó fejlesztésre van szükség, amely egyszerre jár a jelenlegi színvonal javításával és a választék bővítésével.
A projekt keretében a cél elérése érdekében, az alábbi tevékenységek megvalósítását tervezzük:
- Konyha és kiszolgáló helyiségeinek felújítása (önkormányzati saját közétkeztetési feladat ellátás helyi alapanyagokra alapozott továbbfejlesztéséhez szükséges infrastruktúra fejlesztése)
- Fűtés korszerűsítés
- Az épület homlokzati nyílászáróinak cseréje
- Épület külső függőleges határoló szerkezeteinek hőszigetelés (külső falak és lábazatok utólagos hőszigetelése)
- Lapostető (felső zárófödém) hő- és vízszigetelése
- Közforgalmú női (leány) és férfi (fiú) vizesblokk teljeskörű felújítása
- Projektarányos akadálymentesítés
- Megújuló energia hasznosító rendszer kiépítése
- Konyhatechnológiai berendezések beszerzése (önkormányzati saját közétkeztetési feladat ellátás helyi alapanyagokra alapozott továbbfejlesztéséhez szükséges eszközfejlesztés)
A fejlesztés várható eredményei:
- A helyi termékek közétkeztetésben történő felhasználási arányának növelése révén a fejlesztés hozzájárul a nemzeti és területi (megyei) programokban is prioritást élvező munkaalapú társadalomra vonatkozó célkitűzés megvalósításához. Javítja a helyi termelők piacra jutásának esélyét, hozzájárul bevételeik növeléséhez.
- A fenntartó önkormányzat számára költségmegtakarítást eredményez a központi konyha korszerűsítésének megvalósítása, mind az adagszám optimalizálás, mind az összevonás, mind pedig a jelentős energetikai korszerűsítések révén.
- A korszerű, helyi alapanyagokra épülő egészséges közétkeztetés megvalósítását követően javul a társadalom általános egészségi állapota. A projekttel párhuzamos szemléletformáló programok hozzájárulhatnak a gyermekek és ezáltal a társadalom elhízási folyamatának megállításához, visszafordításához.
- Csökken az önkormányzati épületek összesített éves CO2 kibocsátása.
- Növekszik az akadálymentes önkormányzati közszolgáltatást ellátó épületszám.