KulTúrmix – Marcali Nyári Fesztiválsorozat

TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01987

KULTÚRMIX – MARCALI NYÁRI FESZTIVÁLSOROZAT

A projekt címe: KulTúrmix – Marcali Nyári Fesztiválsorozat

A projekt azonosító száma: TOP-7.1.1-16-H-ESZA-2020-01987

 

Kedvezményezett: Marcali Város Önkormányzata

Szerződött támogatás összege: 11,983 millió Ft

Támogatás mértéke: 100 %

Projekt megvalósítási időtartama: 2021.03.25.-2022.12.31.

 

A projekt tartalmának és céljának bemutatása:

A projekt átfogó célja és ezáltal lényege, a megújulásra képes, de a hagyományokat őrző helyi társadalom fejlesztése, melyhez hozzátartozik a városi közösségi intézményi kapacitások közösségi szempontok szerinti megújítása. A különböző társadalmi helyzetű csoportok, illetve civil szervezetek segítése, támogatása elengedhetetlen a közösségi kohézió erősítéséhez, a helyi kultúra és identitás fejlesztéséhez, valamint a megfelelő partnerség kialakításához. A város fejlődése érdekében fontos az összetartozás, a közösségi szellem erősítése, melyhez hozzájárul az „alulról” jövő kezdeményezések segítése, a városi rendezvényekbe történő „becsatornázása”, így a rendezvények látogatottsága növelhető, valamint a városi programkínálat bővíthető. Ugyanakkor a lakosság településhez való kötődésének és helyben maradásának egyik fontos pillére az oktatás és közművelődés feltételeinek biztosítása, vagyis a helyi kulturális intézmények fejlesztése: nyitottság, multifunkciós jelleg, rugalmasság, valamint az alulról jövő kezdeményezések előtérbe helyezése.

A fenti célok ismeretében a város programkínálata nem csak számában, hanem minőségében is bővül, mely nem csak a város lakóinak és az idelátogatóknak jó, de magát a várost is meghatározza a színes kulturális élet. Tehát összességében a projekt célja a helyiek rekreációs lehetőségeinek bővítése, az összetartozás és közösségi szellem erősítése, a partnerség, valamint a helyi kötődés elősegítése, a helyi kultúra és identitás fejlesztése, ezáltal az élhető város biztosítása. Specifikus célként szerepel még a hátrányos helyzetű közösségek felzárkóztatása, vagyis az esélyegyenlőség és érzékenyítés.

 

A fejlesztés várható eredményei: 

A KulTúrmix nyári fesztiválsorozat színes programkínálata hosszú távon gazdagítja a város kulturális életét, illetve egy innovatív, rendhagyó programsorozatot biztosít, több célcsoportot is megszólítva. Ugyanakkor hozzájárul az összetartozás, közösségi szellem erősítéséhez, a helyi kultúra és identitás fejlesztéséhez azáltal, hogy az érintett művelődési központ multifunkciós jellegéből adódóan nyitott és rugalmas intézmény, mely elősegíti a helyi közösségekkel és más szervezetekkel való partnerséget. A projekt további hosszú távú hatása még – az előbbiek mellett – a közösségi kohézió, a helyi identitás erősítése és a partnerségi kapcsolatok elősegítése mellett az élhető város feltételeinek biztosítása. Ugyanis a településhez kötődés, a közösségi kohézió kialakulása egy hosszabb folyamat eredménye. Ehhez szorosan kötődik a lakosság helyben tartása, melyhez elengedhetetlen többek között a kulturális és közművelődési intézmények fejlesztése is. Valamint ugyanúgy fontos az alulról jövő kezdeményezések segítése, támogatása és a más szervezetekkel való rugalmas együttműködés, a különböző közösségek aktív részvételének motiválása.  


Nyomtatás