További Civil Szervezetek

Marcali az Otthonunk Egyesület
Marcali, Dózsa Gy. u. 54.

web: www.marcaliazotthonunk.hu
A Marcali az Otthonunk Egyesület, mint civil társadalmi szervezet, különböző foglalkozású, iskolai végzettségű, érdeklődésű, aktív dolgozó és nyugdíjas tagsággal működik. Ami összeköt bennünket, az a város szeretete, a város fejlődésének elősegítése, kulturális értékeinek megóvása, hagyományainak felelevenítése, cselekvő részvétel a várospolitika alakításában.

Tagdíjakból és adományokból tartjuk fenn magunkat.

Az Egyesület főbb céljai:

• rendezvények szervezése, más civil szervezetek rendezvényeinek szervezésében közreműködés, mozgósítás,
  • közérdeklődésre számot tartó társadalmi, közéleti fórumok, ismeretterjesztő előadások, szervezése,
  • belső és külső szakemberek bevonásával a város jövőjét érintő stratégiai tervek kidolgozásában való részvétel,
  • a város arculatának fejlesztése érdekében akciók szervezése,
  • kapcsolattartás az önkormányzattal, a város intézményeivel, más civil szervezetekkel, gazdasági szereplőkkel.

Az Egyesület a céljai megvalósítása érdekében összefogja mindazokat, akik Marcaliért tenni szeretnének. Az önkormányzati választásokon saját jelölteket indít, segíti, támogatja a választási kampányt, szakértelmével a képviselők munkáját. Részt vesz a társadalmi célú pályázatokon. Várospolitikai, kulturális célú pályázatokat ír ki, illetve támogat ilyen célú pályázatokat.

A leglátogatottabb programok, rendezvények: tagi fórumok, ismeretterjesztő előadások, könyvbemutatók, helyi rajzpályázat és kiállítás, megemlékezések, libavacsora, bortermelők bemutatkozása, gyalogtúra, családi piknik, horgásznap, stb.

Munkájának irányát, szemléletét az induláskor megfogalmazott Alapszabály, illetve a Szervezeti és Működési Szabályzat fogalmazza meg, mely az egyesület honlapján megtalálható.

2012. - 2013.

2015. évi beszámoló (pdf) melléklet (pdf)