További Civil Szervezetek

Az alapítvány neve: "Egerszegi" Alapítvány
Címe: 8700 Marcali, Liget u. 4. fsz.5.

Alakult: 1992. évben.

Alapítói: Magánszemélyek (2 fő) és a Mozgássérültek Somogy Megyei Egyesületének Marcali Csoportja.

Alapítvány célja:

a) a Marcali és környéke mozgáskorlátozottainak társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése,

b) Marcaliban és az egykori járás közigazgatási területén lévő községekben élő mozgás-sérültek művelődésének, együttes kulturális rendezvényeinek támogatása, ezirányú működésének elősegítése.
c) Mozgássérültek klubhelyiségének kialakítása, karbantartása, berendezési tárgyak-, sport- és szórakoztató eszközök beszerzése,

d) Gyógytorna személyi- és tárgyi feltételeinek biztosítása.

e) Mozgássérültek rendezvényeinek szervezése, rendezvényeken ellátás (étkeztetés,szállás, utazás stb.) biztosítása.

Az alapítvány az alábbi közhasznú tevékenységeket végzi:

a) kulturális tevékenység,

b) hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése.

Az alapítvány  céljainak betartását, valamint vagyonának kezelését, öttagú kuratórium látja el.

Tagjai:

Málovics Józsefné kuratórium elnöke,

Salamon Györgyné a Mozgássérültek Egyesületének Marcali Csoportvezetője,

Kutor Józsefné kuratóriumi tag,

Tislér István kuratóriumi tag,

Harangozó István kuratóriumi tag.

2011. - 2012. - 2013.

2015. évi beszámoló (pdf) melléklet (pdf)

2016. beszámoló (pdf) melléklet (pdf)