További Civil Szervezetek

Célja: Tagjainak és pártoló tagjainak rendszeres mozgási lehetőség, játék, versenyzés biztosítása, túrák, táborok tervezése, szervezése és lebonyolítása. Az intézmény, a helyi és környékbeli gazdálkodó szervezetek, társadalmi szervezetek, alapítványok támogatásával biztosítani a rendszeres testgyakorlás feltételeit, a tárgyi háttér folyamatos javítását. Külön szerződés alapján az iskola sportteljesítményeinek fenntartása, fejlesztése. A diák-sportegyesület sajátos lehetőségeit felhasználva segíteni a diák - önkormányzatiság erősödését, a tanulók ezirányú fejlődését, tanulását. A helyi önkormányzattal együttműködve a Marcali város lakosságának minél nagyobb hányadát megnyerni a redszeres mozgás, az egészséges életmód érdekében. Rendszeres kapcsolattartás a körzet és a megye diáksportszervezetivel, a Magyar Diáksport Szövetséggel. Az Egyesület az iskola pedagógiai programjával összhangban a tanórán kívüli diáksport, Marcali város versenysport-utánpótlás nevelésének biztosítása.

Székhely: 8700 Marcali, Széchenyi utca 60.

Elnök: Magyar Viktor