Közalapítványok

Tulipán Közalapítvány

Marcali Város Önkormányzata több mint 20 évvel ezelőtt azért hozta létre a Tulipán Közalapítványt, hogy segítse a Marcali Berzsenyi Dániel Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégiumban folyó oktatás magas színvonalát biztosító személyi és tárgyi feltételek megteremtését, az intézmény dolgozóinak elismerését. Közalapítvány alapcél szerinti (közhasznú) tevékenysége: nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés. A Közalapítvány eddigi tevékenysége során elsősorban az oktatást segítő tárgyi feltételek megteremtésében nyújtott segítséget a Berzsenyi Dániel Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium részére.

A Közalapítványi támogatások fedezetét az alapítók hozzájárulásai, magánszemélyek személyi jövedelemadójának 1%-os felajánlásai biztosítják. A Közalapítvány további eredményes működése érdekében, s azért, hogy a jövőben is tudjuk segíteni az oktatást, tisztelettel kérjük a céljainkkal egyetértő, azt támogatni kész Marcali polgárokat, vállalkozásokat, amennyiben lehetőségük van rá, szíveskedjenek személyi jövedelem-adójuk 1 %-ának felajánlásával, vagy a Közalapítvány bakszámlájára történő utalással támogatni Közalapítványunkat.

A Közalapítvány bankszámlaszáma: 10103214-15595724-00000008 Budapest Bank

A Közalapítvány adószáma: 19200992-1-14

Alapító okirat (pdf)

2013.