Közalapítványok

A Tűzvédelem Közalapítvány 1997 óta működik a Marcali Tűzoltóság működési területén. Célja a folyamatosan változó körülményekhez igazodik. Kezdetben csak a tűzvédelem, napjainkban a katasztrófavédelem és polgári védelem magas színvonalát biztosító tárgyi és személyi feltételek megteremtése és tűzoltási műszaki mentési és katasztrófa elhárítási feladatokban való felkészülés elősegítése is a céljai között szerepel. Emellett támogatja a régi tűzoltó és polgári védelmi emlékek felkutatását, felújítását és megőrzését a Marcali Tűzoltóparancsnokság állományból szervezett tűzoltó hagyományőrző csapatot.

Közalapítvány alapcél szerinti (közhasznú) tevékenysége:
- A tűzvédelem magas színvonalát biztosító tárgyi és személyi feltételek megteremtése.
- Tűzoltási, műszaki mentési, katasztrófavédelmi feladatokra felkészülés elősegítése.

A közalapítványi támogatások fedezetét az alapítók hozzájárulásai, magánszemélyek személyi jövedelemadójának 1%-os felajánlásai, pályázatokon elnyert pénzek és a bankban lekötött összeg kamatai biztosítják.

Kérjük lehetőségéhez mérten támogassa a Közalapítványt céljai megvalósításához.

Adószám: 18767122-1-14
Bankszámlaszám: 10403947-39412250-00000000

Alapító okirat (pdf)

Éves beszámolók:
2013. (pdf) 2014. (pdf) 2015. (pdf)