Kiemelt Kulturális Egyesületek

A Balaton M. & K. Amatőr Művészeti Egyesület fő működési területe, a Balaton M. & K. Fúvószenekar valamint a Marcato Ütőegyüttes működtetetése, a fúvós és ütős kamaramuzsika népszerűsítése, a hazai és nemzetközi zenei baráti kapcsolatok ápolása, bővítése, különböző rendezvények programjainak színesítése.

Az egyesület nagy ünnepei a már három évtizedre visszanyúló Fúvószenekari Találkozók és a 2002 óta kétévenként megrendezésre kerülő Nemzetek Fesztiválja Magyarország című rendezvények. Tagjai a marcali Hidas Frigyes Zeneiskola, és elődje a Marcali Városi Zeneiskola tanulóiból, növendékeiből állnak, de szívesen fogadnak mindenkit, akik a fúvószene iránt érdeklődnek.